FILIA nr 1, ul. Batorego 2

 

 

 

Telefon: 62 7385669
Adres: e – mail: filia1@biblioteka-ostrow.pl

 

Kierownik Filii nr 1: Iwona Morta

 

GODZINY OTWARCIA

 

    Filia nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim, mieszcząca się przy ulicy Batorego 2 jest placówką działającą już od wielu lat. To Biblioteka, która posiada ciekawy i bogaty księgozbiór, na który składają się książki z literatury pięknej, literatury dla dzieci i młodzieży jak również książki popularno-naukowe. W swoich zbiorach Biblioteka posiada też księgozbiór księgozbiór judaizmie, który ciągle jest gromadzony i poszerzany.

 

 

 

Placówka mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 11, z którą Biblioteka współpracuje, jak również ze Szkołą Podstawową nr 7, Przedszkolem nr 14 i 15. Biblioteka oprócz działań polegających na udostępnianiu zbiorów, prowadzi również działalność kulturalno-oświatową. Działalność ta polega na organizowaniu różnych kursów, lekcji bibliotecznych, spotkań autorskich, cyklu zajęć wakacyjnych (np. Bawimy się i uczymy w bibliotece, Bawimy i uczymy się zasad dobrego wychowania, Wakacje z duchami, Poznajemy bohaterów baśni, Krok w stronę sztuki, Gry i zabawy planszowe, Kanapkowy zawrót głowy, Sałatki owocowe, Magiczne napoje) zajęć szachowych. Do najciekawszych form bibliotecznych zaliczamy cykl lekcji bibliotecznych pt. „Czy znasz Baśnie braci Grimm”?, lekcje biblioteczne pt. Jak korzystać z katalogów bibliotecznych, Ostrów Wielkopolski i jego legendy, majowe wycieczki przedszkolaków do biblioteki, zajęcia szachowe w ferie zimowe i wakacje letnie pt. ”Graj jak Kasparow”; spotkania autorskie m.in. z Wiesławem Drabikiem, Elizą Piotrkowską, konkursy plastyczne: Mój ulubiony miś, W krainie gry królewskiej, konkursy literackie pt.: Przysłowia mądrością narodu, Czy znasz swoje lektury, Święta Bożego Narodzenia, Bohaterowie bajek i baśni – Misie, Czy znasz swoje miasto?, Bohaterowie bajek, „Baśnie braci Grimm”. Kolejną formą popularyzacji czytelnictwa jest włączenie się do akcji Cała Polska czyta dzieciom (Cały Ostrów czyta dzieciom). W związku z tą akcją naszym najmłodszym czytelnikom bajki czytały harcerki z S.P. nr 11 z drużyny 131 Desant zastęp Latawce, jak również strażacy z PSP w Ostrowie Wlkp.

 

Od 2010 roku biblioteka posiada 3 komputery z możliwością korzystania z Internetu, które znajdują się w czytelni biblioteki.

 

PRENUMERUJEMY NASTĘPUJĄCE CZASOPISMA I GAZETY:

 

Gazeta Ostrowska

Świat Kobiety

Świerszczyk

Wiedza i życie

 

 

 

 
  Szukaj


 

 

 

 

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

przyjaciele

           

 

 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj