NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE

 

Ostatnia aktualizacja 08-10-2018

 


 

 

Alla Chrzanowska
              „Petersburska trylogia. Pierwsze pokolenie”
 

 

Losy dwóch połączonych, w następstwie wydarzeń dziejowych, rodzin począwszy od 1914 roku do końca ubiegłego wieku. Saga opowiadająca o losach trzech pokoleń rosyjskich emigrantów oparta na faktach, w której jest wszystko – miłość, zdrada, cierpienie, radość, ból, narodziny i śmierć na tle dramatycznych wydarzeń, w jakie obfitował XX wiek.

 

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: Wydawnictwo ARS-SCRIPTI-2

 

    Anthony McCarten- „Czas mroku” 

Anthony McCarten
 „Czas mroku”
 

Anthony McCarten tworzy portret Churchilla na nowo. Odmalowuje wielkiego przywódcę, którym w tamte burzliwe i mroczne dni targały wątpliwości i który rozważał ustąpienie Hitlerowi. Brytyjski premier nie jest tu ikoną. Jest człowiekiem ze wszystkimi ułomnościami i słabościami. Lecz to na nim spoczywa odpowiedzialność za losy świata.

Książka towarzyszy filmowi Czas mroku, który powstał na podstawie scenariusza Anthony’ego McCartena.

 

źródło opisu: http://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133130/czas-mroku?idcat=0

źródło okładki: http://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133130/czas-mroku?idcat=0

  

Maja Lunde 
„Błękit”

 

Błękit to drugi tom cyklu powieściowego, rozpoczętego bestsellerową Historią pszczół, którego głównym tematem są zmiany klimatu i degradacja środowiska naturalnego. Zbudowana z dwóch równolegle prowadzonych i łączących się w zaskakujący sposób wątków powieść potwierdza pisarski kunszt Mai Lunde. Norweżka, jak nikt inny potrafi zgłębić meandry ludzkiej psychiki. Jednocześnie przekazuje nam, głuchym na wołanie dzikiej przyrody czytelnikom, przerażające ostrzeżenie – jeśli nie zaczniemy szanować otaczającej nas natury, zginiemy razem z nią.

 

źródło opisu: https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/4748/Blekit---Maja-Lunde

źródło okładki: materiały wydawnictwa

 

  

Marek Górlikowski
              „Noblista z Nowolipek”
 

Marek Górlikowski dociera do dokumentów FBI, polskiej bezpieki oraz archiwów noblisty w Londynie i Cambridge. Opisuje dramatyczne wojenne losy rodziny Rotblatów, ale też odsłania kulisy działania jednej z najbardziej kontrowersyjnych organizacji pokojowych świata. Reporter nie krzepi serc. Pyta o cenę światowego pokoju, odpowiedzialność naukowców za wyniki ich badań i w końcu: o polską pamięć o żydowskich sąsiadach i żydowską – o polskich. Jako pierwszy wyjaśnia, co sprawiło, że Rotblat niestrudzenie powtarzał: "Pamiętaj o swoim człowieczeństwie, reszta jest nieważna".

źródło opisu i okładki: https://www.empik.com/noblista-z-nowolipek-jozefa-rotblata-wojna-o-pokoj-gorlikowski-marek

 

  

Ewelin Rubinstein
 „Niczyj”
 

Ewelina Rubinstein w reportażu udowadnia, że bezdomni nie są bezimiennymi twarzami, które w codziennym pędzie mijamy na ulicy czy w parku. Pokazują, że to ludzie podobni do nas i jak każdy z nas mają swoje troski, radości, wspomnienia i marzenia. Każdy z nich w głębi duszy tęskni za normalnością, rodziną i własnym kątem. Bo bezdomność – wbrew pozorom – nie jest wyborem. Jest jednym ze sposób na życie, ale często wynikającym z braku motywacji, poczucia samotności i odosobnienia. „Niczyj” to niezwykle przejmujący reportaż, pomagający w zrozumieniu przyczyn bezdomności, a tym samym ludzi, którzy z różnych powodów żyją na marginesie społeczeństwa.

 

źródło opisu: www.psychoskok.pl

źródło okładki: www.psychoskok.pl

 

  

Katarzyna Grochola
 „Pocieszki”
 

Z wdziękiem, lekkością i humorem Katarzyna Grochola wciągnie Cię w swój świat, który może okazać się także Twoim. Świat deszczowych poranków, kiedy nie chce się podnieść z łóżka i wieczorów przynoszących niespodzianki. Niezaplanowanych spotkań, nadziei, dobrych uczynków, ptaków za lodówką, próśb niekaralnych i miłości, za którą wszyscy tęsknimy.

 

źródło opisu: https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/4824/...(?)

źródło okładki: https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/4824/...

 
 


 

Kazuo Ishiguro 
 „Pogrzebany olbrzym”
 

JPowieść autora OKRUCHÓW DNIA i laureata Nagrody Bookera. Książka laureata literackiej Nagrody Nobla 2017. Owiana tajemnica, głęboko poruszająca uniwersalna przypowieść o potędze pamięci, miłości, zdradzie, okrucieństwie i przebaczaniu.

 

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1613,39...

 
 
   
 

 

 

 
  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 
przyjaciele

           

 

 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj