DZIAŁ OPRACOWANIA ZBIORÓW

  

 

Telefon: 62 737 47 07

Adres e – mail: opracowanie@biblioteka-ostrow.pl

 

 

 

    Powołany do życia w 2008 roku dział opracowania zbiorów w Bibliotece Publicznej im S. Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, zajmuje się centralnym opracowaniem książek, zbiorów audiowizualnych i wszelkich innych materiałów bibliotecznych, pochodzących z zakupów, darów i innych źródeł.

    Funkcjonowanie działu opiera się na komputerowym opracowaniu zbiorów dla księgozbioru wypożyczalni i czytelni Biblioteki Głównej oraz wszystkich filii i punktu bibliotecznego. Prowadzony jest komputerowy katalog centralny w systemie SOWA, jednym z najnowocześniejszych narzędzi informatycznych dedykowanych polskim bibliotekom. 

    Zakupów książek (nowości wydawniczych i tytułów proponowanych i poszukiwanych przez czytelników) dokonuje się w formie przetargów publicznych, przeważnie pięć razy do roku. 

    Dział opracowania zajmuje się zarówno opracowaniem formalnym, zgodnym z aktualnie obowiązującymi normami, jak i rzeczowym zgodnym z Uniwersalną Klasyfikacją Dziesiętną i Słownikiem Języka Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej. Zajmuje się również bieżącą aktualizacją Centralnego Katalogu Bibliotecznego (hasła i rekordy bibliograficzne) oraz dbałością o czystość i spójność danych zawartych w katalogu.

    Dla bieżących nabytków drukowane są kody kreskowe, które znacznie ułatwiają i przyspieszają pracę wypożyczalni jak i inne prace ewidencyjne.

 

Sprawozdanie za rok 2012: (do pobrania)

Sprawozdanie za rok 2011: (do pobrania)

 

 

 

 

 
  Szukaj


 

 

 

 

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

przyjaciele

           

 

 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj