(17-05-2018)

  XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii nr 7 upłynął pod znakiem Elmera – słonia w kratkę, ulubieńca przedszkolaków na całym świecie. Gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 11, 15 oraz Przedszkola Sióstr Salezjanek.

  Read More...

 (17-05-2018)

          W ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 15 maja 2018 r. w Filii nr 2 odbyło się przedstawienie Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska pt. „Opowieści z teczki profesora Książeczki”. Spektakl miał na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, zachęcenie ich do odwiedzania biblioteki oraz wypożyczania książek. Z tej okazji naszą Bibliotekę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim.

  Read More...

 (16-05-2018)

         Tradycyjnie, co roku maj to miesiąc wycieczek do biblioteki.

Tym razem Filia nr 1 gościła dzieci z Przedszkola nr 14 „Maluszek”. Przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami korzystania z biblioteki, dowiedziały się jak dbać o książki, odgadywały zagadki dotyczące postaci z bajek. Za udział w zajęciach dzieci otrzymały zakładki do książek i słodkie co nieco.

zapraszamy do galerii

 
  

 (09-05-2018)

        Dnia 8 maja świętujemy Dzień Bibliotekarza, a w dniach 8-15 maja trwa akcja promocji czytelnictwa i biblioteki. Jeżeli święto, to muszą być goście – tak też  świętowała Filia nr 6. Bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy V Przedszkola nr 15.

  Read More...

 (09-05-2018)

         Zabawy językiem ojczystym oraz polskie przysłowia były tematem lekcji bibliotecznej dla sześciolatków z przedszkola nr 9.

  Read More...

 (09-05-2018)

         „Ojczyzna to taki duży dom, w którym mieszczą się inne domy” - te słowa Elizy Piotrowskiej stanowiły inspirację do zajęć z czterolatkami z Przedszkola nr 9. Każdy dom i każda rodzina mieszkająca w naszym kraju buduje naszą Ojczyznę.

  Read More...

 (27-04-2018)

          Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polski oraz jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości były okazją do zorganizowania w Filii nr 7 zajęć edukacyjnych oraz warsztatów plastycznych o tematyce patriotycznej. 

  Read More...

Dnia 22 kwietnia 2018 roku zmarł Honorowy Obywatel Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, znany prozaik, autor słuchowisk i scenarzysta - Kazimierz Radowicz. Urodził się w 1931 roku w Ostrowie Wielkopolskim i tu uczęszczał do Państwowego Gimnazjum Męskiego. Po ukończeniu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego(1955) przeniósł się do Gdańska. Tam pracował w rozgłośni Polskiego Radia, współpracował z Teatrem Polskiego Radia oraz Teatrem Telewizji. Dla miasta Ostrowa Wielkopolskiego zasłużył się głównie jako popularyzator Republiki Ostrowskiej.

  

Page 9 of 59First   Previous   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Next   Last   

  Search

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Login