Multimedia – rozszerzenie oferty biblioteki publicznej oraz adaptacja pomieszczeń ratusza na cele kulturalne

 

Tytuł projektu: "Multimedia – rozszerzenie oferty biblioteki publicznej oraz adaptacja pomieszczeń ratusza na cele kulturalne w Ostrowie Wielkopolskim".

Źródło dofinansowania: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Program: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Zintegrowane Inwestycje Terytorialne dla rozwoju Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej

 

Wartość projektu: 5 823 498,29 zł

Wartość dofinansowania: 4 889 623,16 zł 
Więcej informacji

  

(19-06-2018)

         Kibicując  polskiej drużynie poznajemy naszych rywali i gospodarzy Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Senegal, Kolumbia, Japonia to przeciwnicy polskiej reprezentacji z grupy H. Każdy kraj jest położony na innym kontynencie i reprezentuje inną tradycję i kulturę. Sześciolatki z Przedszkola nr 9 , odwiedzające Filię nr 6, mogły poznać te kraje. 

  Read More...

 (18-06-2018)

        Filia nr 3, znajdująca się  w ostrowskim szpitalu,  gościła 14 czerwca Koło Biblioteczne ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. To  już kolejne coroczne spotkanie tego Koła Bibliotecznego z małymi pacjentami szpitala.

  Read More...

 (11-06-2018)

          Już po raz trzeci Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży dołączyła do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W piątkowy wieczór przybyło do książnicy ponad 30 dzieci na  spotkanie z Łukaszem Wierzbickim – autorem książek, m.in. „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek”, „Ocean to pikuś”. Podróżnik zachwycił wszystkich swoimi barwnymi  opowieściami o tajemniczej Afryce, opartymi na przedwojennych reportażach, opublikowanych w książce Kazimierza Nowaka „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”. Na podstawie  reportaży powstały opowiadania dla dzieci zebrane w książce „Afryka Kazika”.

  Read More...

 (08-06-2018)

          Od 2.06 do 10.06 czerwca trwa Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tym szczególnym dniom towarzyszą wydarzenia organizowane  pod hasłem  „Czytanie łączy”.  Z tej okazji– Filię nr 1, Filię nr 3 oraz Filię nr 6 odwiedził teatr EDU-ARTIS z Krakowa, z przedstawieniem inspirowanym literackimi bohaterami, znanymi dzieciom również z kolorowych animacji. Przedstawienie opowiadało o przygodach Pszczółki Mai i jej przyjaciół. Tym razem bohaterowie pracowali nad stworzeniem własnej biblioteki. 

  Read More...

 (01-06-2018)

         W Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży już po raz 18. nagrodzono najaktywniejszych miłośników książek. Spośród 2300 czytelników, wybrano dziesięciu, którzy wyróżnili się dużą ilością wypożyczonych publikacji, w terminie zwracają je do biblioteki oraz wykazują się szerokimi zainteresowaniami czytelniczymi. Najmłodsi pasjonaci książek mają 3 latka, najstarsi 10 lat.

  Read More...

 (24-05-2018)

         Uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej nr 5 zostali zaproszeni do Filii nr 7 na zajęcia edukacyjne z okazji Światowego Dnia Mleka, który przypada 25 maja. Na początek  przywitaliśmy się dzbanuszkiem mleka, który krążył z rąk do rąk. Następnie  dzieci wysłuchały informacji na temat krowy i jej cennego daru, który zawiera mnóstwo składników  odżywczych, potrzebnych do prawidłowego rozwoju każdego dziecka.

 
  Read More...

 (21-05-2018)

        W Filii nr 2 odbyły się warsztaty plastyczne w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Specjalnych. Tematem prac było lato – jedna z najpiękniejszych pór roku. Swoje widzenie lata młodzież wykonywała na kartkach papieru oraz za pomocą pisaków na oknach biblioteki.

  Read More...

Page 8 of 59First   Previous   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Next   Last   

  Search

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Login