(10.08.2018)

        Tory, dworzec, konduktor, maszynista, peron, drezyna, to tylko niektóre pojęcia, które omawialiśmy na kolejnych warsztatach czytelniczo-plastycznych w ramach akcji „Letnie podróże po literaturze”. W Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży najmłodsi wybrali się w podróż koleją razem z Kicią Kocią, bohaterką serii bajek Anity Głowińskiej. Poznali historię pociągów – od wynalezienia parowozu aż po najnowsze zdobycze techniki szybkiej kolei oraz odkryli tajniki pracy maszynisty.

  Read More...

 (27-07-2018)

        „Misia Marysia nad morzem” – pod takim hasłem upłynęły kolejne wakacyjne zajęcia w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży. Tym razem małym czytelnikom zaproponowaliśmy zabawy i animacje ruchowe z ulubioną koalą Misią Marysią – bohaterką cyklu książek  Nadii Berkane. Głośne czytanie, pogadanka o bezpieczeństwie nad wodą, tworzenie morskich mieszkańców z papierowych talerzy, bibuły i różnego rodzaju ozdób, to tylko niektóre atrakcje czekające na małych odkrywców. Spotkania z cyklu „Letnie podróże po literaturze” to propozycja dla dzieci, które pragną kreatywnie i twórczo spędzić czas w bibliotece. Dziękujemy wolontariuszom – Wioletcie Kurek za bezinteresowną pomoc oraz Jakubowi Dolacie, który zechciał wcielić się w rolę bajkowej maskotki. Zapraszamy 9 sierpnia na kolejne spotkanie ph. „Jedzie pociąg z daleka, czyli wiem wszystko o pociągach”.

zapraszamy do galerii

  

 (27-07-2018)

         W środę, 18 lipca br., w Filli nr 2, zakończył się III etap XV Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim. Był to ostatni już mecz rozgrywany przed finałem. W przerwach między rozgrywkami, dzieci zwiedzały bibliotekę, poznawały księgozbiór oraz wypożyczały interesujące pozycje.  W ubiegłą środę, 25 lipca 2018 roku, do walki o główną nagrodę stanęło piętnaścioro uczestników. Po rozegraniu decydujących rund, przyszedł czas na mecz finałowy.  Uczestnicy uraczyli wszystkich mistrzowską grą i godną pozazdroszczenia strategią, prezentując grę na najwyższym poziomie.

  Read More...

(23-07-2018)

         Wakacje to dobry czas na czytanie. Filia nr 6 poleca literaturę czeską, niemiecką i rosyjską. Skomplikowane dzieje naszych południowych sąsiadów poznamy z reportaży M. Szczygła ,,Gottland” , który zafascynowany jest niepowtarzalną czeską kulturą, obyczajowością, humorem i sarkazmem. Ewa Want w reportażach berlińskich ,,Deutsche nasz” opisuje jak doszło do tego, że Niemcy którzy zgotowali światu okrutną wojnę, stali się dziś jednym z najbardziej otwartych społeczeństw w Europie. Współczesną  historię Rosji przybliża Arkadij Ostrowski w ,,Rosja-wielkie zmyślenie”. Polecamy również ,,Petersburg. Miasto snu” Joanny Czeczot, która prowadzi czytelnika ulicami Petersburga splatając przeszłość i teraźniejszość tego niezwykłego miasta, miasta Dostojewskiego. By zrozumieć naszych sąsiadów dobrze jest poznać historię i literaturę tych krajów.

  Read More...

 (18-07-2018)

         Dnia 17 lipca w bibliotece odbyło się przedstawienie pt.” Na końcu świata....Przygody Misia i Kacpra Pirata” wykonywany przez artystów z teatru „ Maska „ z Krakowa.  Na spektakl przybyły dzieci z przedszkola nr 14 razem z opiekunami. Teatrzyk opowiadał o przyjaźni małego misia z piratem Kacprem. Dzieci dowiedziały się jak wielką moc ma prawdziwa przyjaźń, która czasem wymaga poświęceń. Przedszkolakom, bardzo podobał się spektakl i szybko nawiązały kontakt z aktorami biorąc czynny udział w przedstawieniu.

zapraszamy do galerii

  

(13-07-2018)

         12 lipca 2018 roku naszą bibliotekę odwiedził gość niezwykły, tak niepowtarzalny, jak książki jego autorstwa. Wiesław Drabik – krakowski  pisarz dziecięcy, autor niezliczonej ilości rymowanek, wychowujących kolejne pokolenia dzieci i …ich rodziców.  Nie od dziś bowiem wiadomo, że dorośli  czytając wierszyki tego autora mają nie mniejszą niż ich pociechy frajdę. Gość i dlatego był szczególny, że spełniał poczwórną rolę: pisarza,  ilustratora, nauczyciela i świetnego gawędziarza. Opowiedział o tym jak to jadąc z córką samochodem zmienił zawód z inżyniera na pisarza właśnie, komponując naprędce wiersz o wiośnie, bo właśnie takiego miała się dziewuszka do szkoły  nauczyć, a zapomniała nieboga. To dziewczęce zagapienie stało się więc w sposób historyczny zbawiennym, dzięki niemu przecież  możemy delektować się, śmiać i wzruszać poezją taty z nowym od  tamtego wydarzenia powołaniem. 

  Read More...

(05-07-2018)

         W minioną środę, 4 lipca br., w Filii nr 2, odbył się I etap XV Wakacyjnego Turnieju Szachowego o „GRAND PRIX” Biblioteki Publicznej. 

Kolejne będą rozgrywane w następne środy lipca, gdzie zawodnicy pochwalą się swoimi umiejętnościami i strategią prawdziwych szachistów. Jak co roku w turnieju mogą brać udział dzieci i młodzież do lat 18, bez względu na poziom gry. Zapisy są bezpłatne natomiast istnieje ograniczona ilość miejsc, więc kto pierwszy - ten lepszy. Ostatni, finałowy mecz datowany jest na 25 lipca br., gdzie po jego zakończeniu będą wręczane nagrody, w tym dla najlepszego zawodnika Puchar Dyrektora. Częściowe wyniki zostaną podane już po drugim turnieju. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w rozgrywkach szachowych, które są interesującym sposobem na spędzenie wakacyjnego czasu! Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do Filii nr 2! 

  

 

 

>>>  REGULAMIN TURNIEJU <<<

  

Page 7 of 59First   Previous   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Next   Last   

  Search

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Login