(17-09-2018)

         W sobotę 15 września br. gościli w naszej Mediatece bardzo zacni goście. Członkowie Klubu Regionalistów PTTK w Jarocinie poznali możliwości nowoczesnej biblioteki, o których opowiedział oprowadzający tę sympatyczną grupę dyrektor Biblioteki im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wlkp. Włodzimierz Grabowski. Zapraszamy ponownie!

 

 

  

 

 ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI!

6  oraz 13 października 2018
w godzinach 10.00 do 12.00
Filia nr 2, ul. Wrocławska 22

 

         Wydarzenie nasze jest poświęcone książce Cezarego Harasimowicza "Mirabelka". Inspirując się tą książką, za namową projektu Lustra Bibliotek postanowiliśmy przeprowadzić dwa warsztaty, które będą mówiły o historii naszego miasta Ostrowa Wielkopolskiego, a szczególnie o jednym miejscu, a konkretnie Placu 23 Stycznia. Przed wojną znajdowała się tam dzielnica żydowska, gdzie posadzono ostrowskie mirabelki. 

  

 

ZAPRASZAMY !

 

       We wrześniu zapraszamy grupy zorganizowane wraz z opiekunami ze szkół, przedszkoli i instytucji kultury na zajęcia oraz warsztaty połączone ze zwiedzaniem Mediateki. Zajęcia poświęcone kulturze szeroko rozumianej, sztuce, literaturze, fil(m)ozofii oraz technice robotycznej prowadzą nasi instruktorzy: Bogna Skrzypczak-Walkowiak, Magdalena Kuczma, Magdalena Nowicka, Jarosław Kuleszewicz.

Zajęcia dla grup zorganizowanych będą odbywać się do godziny 15.00. Informacja o zakresie tematycznym zajęć i zapisy na lekcje mediateczne odbywają się pod telefonem: 62 720 50 79. Szczegółowe informacje zostaną przesłane do szkół, przedszkoli i domów kultury.

  Read More...

 (10-09-2018)

        Narodowe Czytanie  siódma wyjątkowa edycja polskiej akcji czytelniczej promującej literaturę narodowa w  100  rocznicę odzyskania niepodległości Polski.
W Ostrowie Wielkopolskim  rozpoczęliśmy czytanie  w 2012 roku w Bibliotece Głównej i równolegle  Szkole Podstawowej nr 7 .Czytaliśmy wtedy Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Następnego roku inscenizowaliśmy na rynku ostrowskim Zemstę Aleksandra Fredry. Podobnie było w 2014 kiedy na rynku przedstawiana była inscenizacja Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza. W 2015 rozpoczęliśmy szczęśliwie czytać we Forum –Synagoga . w tym miejscu odbyły się publiczne czytania : w 2015 Lalki Bolesława Prusa, w 2016      Quo vadis Henryka Sienkiewicza, w 2017 Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Aktualnie  w ramach  Narodowego Czytania ogłoszonego przez Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudę   w ostrowskim FORUM SYNAGOGA  czytaliśmy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego wg   opracowania red. Anny Popławskiej dla Wydawnictwa Czytelnik.

 
  Read More...

 (31-08-2018)

 

W dniu 30 sierpnia 2018 roku najpierw końcowe odliczanie, a następnie huk armatni! Mediateka otwarta! Pani Prezydent Beata Klimek, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Marian Herwich, Dyrektor Biblioteki Publicznej Pan Włodzimierz Grabowski oraz Krzyś Marczak ze Szkoły Podstawowej nr 5, który porusza się na wózku i pan Ernest Falkiewicz, który wspierał nasze działania od początku w imieniu osób niewidomych i niedowidzących, uroczyście przecięli wstęgę i zaprosili gości do nowo otwartego budynku przy ul. Kolejowej 24b.

  Read More...

        Wolne Lektury nie zwalniają tempa pracy i rozpoczynają realizację nowego projektu pn. Wolne Lektury – filozofia, poezja, ochrona dziedzictwa. Do końca 2018 roku w zasobach biblioteki pojawią się kolejne tomiki współczesnej poezji oraz dzieła filozoficzne.
Projekt jest kontynuacją dotychczasowych działań podejmowanych przez fundację i polega na wykupie praw autorskich do trzech współczesnych książek poetyckich i udostępnieniu ich w kolekcji Wiersz wolny oraz równoległej rozbudowie Biblioteczki filozoficznej o cztery dzieła znajdujące się już w domenie publicznej. 

  Read More...

 (24.08.2018)

          W Filii nr 3 i Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży kolejny już raz mieliśmy przyjemność gościć Teatr „Duet” z Krakowa. Tym razem aktorzy zaprezentowali najmłodszym czytelnikom przedstawienie z morałem pt. „Poszukiwacze skarbów”. Czy poszukiwany skarb to skrzynia ze złotem, biżuterią, a może worek pieniędzy? Młodzi odkrywcy przekonali się o innych bardziej wartościowych skarbach takich jak prawdziwa przyjaźń, dobroć czy miłość. Brali czynnie udział we wspólnych zabawach ruchowych oraz śpiewaniu piosenek. Zabawne przygody bohaterów miały na celu przekazanie dzieciom wartości edukacyjnych i wychowawczych. Uczestnikami teatralnych spotkań byli czytelnicy, maluchy z Przedszkola „Smerfiki” oraz mali pacjenci ostrowskiego szpitala. 

  Read More...

 
(kliknij aby powiększyć)      <<< REGULAMIN KONKURSU >>>

  

Page 6 of 59First   Previous   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  Next   Last   

  Search

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Login