(2011-03-04)

     23.02.2011r. w Czytelni Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego zakończyła się II edycja kursu internetowego dla seniorów. Cykl zajęć opracowały i prowadziły Maria Sobkowiak i Magdalena Nowicka. Zajęcia rozpoczęły się w październiku 2010r.
i były kontynuacją wakacyjnego kursu internetowego. Podczas trwania II edycji uczestnicy poszerzyli i ugruntowali swoją wiedzę na temat obsługi edytora tekstowego WORD, obsługi konta pocztowego, komunikacji internetowej. Kurs zakończył się tradycyjnie praktycznym testem sprawdzającym zdobyte umiejętności. Każdy uczestnik otrzymał dyplom ukończenia kursu.

 

 

  

(2011-02-19)

Od 14 do18 lutego w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyły się trzy imprezy czytelnicze pt. Miej serce i patrz w serce. Odbywały się one oczywiście w walentynkowych klimatach. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 13 oraz dwie grupy zerówkowiczów z SP nr 4. Było bardzo wesoło, ale i poważnie, bowiem rozmawialiśmy o najważniejszym uczuciu w życiu każdego człowieka, nawet tego małego - o miłości.

 

 

  Read More...

    KONKURS „ZAGADKI Z BIBLIOTECZNEJ SZUFLADKI” – ROZSTRZYGNIĘTY

( 2010-11-10 )
5 listopada w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się podsumowanie konkursu czytelniczego „Zagadki z bibliotecznej szufladki”. Celem konkursu było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Trwał od 1 do 29 października i przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych – kl. I – III oraz kl. IV – VI. Uczestnicy co tydzień odpowiadali na jedno pytanie dotyczące dziecięcej literatury polskiej i obcej. Zmierzyli się m.in. z takimi pytaniami jak: Z czego wróżka zrobiła karocę dla Kopciuszka?, Jak miał na imię miś z oklapniętym uszkiem?, Jak miała na imię dziewczynka z Krainy Czarów? czy Jakiego koloru włosy miała Ania z Zielonego Wzgórza?

 

   

 

  Read More...

( 2010-08-16 )
12 sierpnia 2010 roku w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się trzecie spotkanie z cyklu Wakacje w bibliotece – W świecie fantazji, każdy może być tym kim chce. Tym razem grupa blisko 30 milusińskich w wieku od 3 do 11 lat przeniosła się w świat magii, czarów i niesłychanych historii.

 

  Read More...

( 2010-08-06 )
W czwartek 5 sierpnia w Filii nr 1 Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego przy ul. Batorego 2 odbyły się pierwsze zajęcia z wakacyjnej serii „Gry i zabawy dla dzieci”.

 

  

  Read More...

 ( 2010-07-30 )

We wszystkie środy lipca tj. 7.07., 14.07., 21., 07 i 28.07 w Czytelni Biblioteki Głównej odbył się wakacyjny kurs komputerowy dla seniorów „Internet bez tajemnic”. Celem kursu było zapoznanie seniorów z obsługą komputera. Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez Marię Krążek wraz z Magdaleną Nowicką. Była to pierwsza edycja kursu. Kurs cieszył się dużym zainteresowaniem, niestety, nie wszystkim udało się skorzystać, gdyż ilość miejsc była ograniczona.

 

 

  Read More...

Page 59 of 59First   Previous   50  51  52  53  54  55  56  57  58  [59]  Next   Last   

  Search

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Login