(12-10-2018)

        Literacki stand-up w Mediatece. Arkadiusz Niemirski- powieściopisarz, satyryk i dziennikarz był w dniu 9 X 2018 gościem ostrowskiej Mediateki. Autor, który zanany jest z kontynuacji przygód popularnego bohatera powieści Zbigniewa Nienackiego - Pana Samochodzika, rozmawiał dziś z uczniami klas humanistycznych I LO w Ostrowie Wielkopolskim. Okazało się, że forma stand-up może obyć się bez przekleństw, a do tego zmuszać do kreatywnego myślenia! Liczymy na kolejne spotkania z tym wspaniałym i jakże radosnym artystą.

  

 (08-10-2018(

        Szóstego października o godzinie 10:00 w Filii nr 2 zebrały się dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury z grupy „Sprawne rączki” pod kierunkiem Beaty Hajdziony aby wysłuchać fragmentów książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza. Książkę czytały: Katarzyna Lisiak- prezes Stowarzyszenia Kulturalno -Edukacyjno- Społecznego „re-Ewolucja”, Justyna Szymendera - bibliotekarka ze Szkoły podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim oraz Paulina Dobrzyńska - plastyczka z MDK. Gości powitała Regina Walotka- kierowniczka Filii nr 2.

  Read More...

 

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Hansem Bollingerem
autorem książki
,,W drodze przez Polskę''

 

 

 

11 października 2018 roku, godzina 18.00, Czytelnia Biblioteki Głównej, ul. Wolności 2

 

  Read More...

 

  Read More...

 

 

<<< więcej szczegółów >>>

  

(01-10-2018)

        29 września świętujemy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Tego dnia obchodzimy także rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, znanej i lubianej autorki dla dzieci i młodzieży. Do akcji dołączyli również: Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży, Jakub Dolata – uczeń kl. VII b ze Szkoły Podstawowej nr 4, harcerz z 218 Drużyny Starszoharcerskiej REset oraz uczniowie kl. II a ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim. 

  Read More...

 (19-09-2018)

        W dniu 18 września br. zainaugurowaliśmy cykl spotkań z Panią Martyną Zych. Być może nie wszyscy wiedzą, że ta sympatyczna młoda osoba jest twórcą bardzo znanych gier komputerowych. Dzisiejsze wydarzenie pod hasłem „Od książki do monitora” dotyczyło właśnie tematyki komputerowych adaptacji popularnych powieści i motywów literackich. Nie zabrakło też elementów cosplayu. Kolejny raz okazało się, że książka jest znakomitym punktem wyjścia do rozwoju innych tekstów kultury. Zapraszamy na następne spotkania.

 

zapraszamy do galerii

  

 (18-09-2018)

      Od początku września Mediateka nieprzerwanie cieszy się popularnością. Codziennie w warsztatach robotycznych i zajęciach w Bajkotece, Studiu Komeda oraz sali Spotkań z kulturą uczestniczą młodzi ludzie z przedszkoli i szkół. Cieszymy się, że nasi goście wychodzą zadowoleni i wracają po południu z rodzicami, by wziąć udział w zajęciach dla odbiorców indywidualnych. Mediateka zaprasza jednak nie tylko dzieci i młodzież. W sobotę 15 września br. gościli u nas także członkowie Klubu Regionalistów PTTK z Jarocina. Czekamy zatem na kolejnych odwiedzających!

 

zapraszamy do galerii

  

Page 5 of 59First   Previous   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  Next   Last   

  Search

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Login