Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży Serecznie zaprasza na
 

ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE

Mikołajkowe warsztaty rękodzielnicze techniką decoupage
Dzieci: 10+

6 i 13 grudnia 2018 roku, godzina 15:30

zapisy do 30 listopada 2018 r. w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodizieży

Tel. (62) 736 48 49

ilość miejsc ograniiczona

  

 (19-11-2018)

        16 listopada w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się uroczyste podsumowanie Bibliotecznego Konkursu Niepodległościowego „ABC małego patrioty”. Wydarzenie zorganizowano z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie wzięło udział 418 dzieci. W części teoretycznej – 121 uczniów, w części plastycznej – 297 uczestników. Ich zadaniem było rozwiązanie testu oraz wykonanie dowolna techniką plastyczną godła Polski. Prace można było składać od 8 października do 10 listopada. Przy  ocenie brano pod uwagę: znajomość historii Polski oraz samodzielność i pomysłowość wykonania pracy plastycznej.

  Read More...

 (16-11-2018)

        W czwartek, 15 listopada br. Filię nr 2 Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7. Celem wizyty była kampania społeczna "Cała Polska czyta dzieciom". Wychowankowie SP7 mieli okazję posłuchać wierszy i opowiadań o tematyce narodowej, poznać historię Polski, jej godła, hymnu państwowego, a także ciekawe zdarzenia naszego miasta Ostrowa Wielkopolskiego z okresu kiedy Polska była jeszcze pod zaborami.

  Read More...

 

  

 (9-11-2018)

       Dnia 9 listopada, z okazji obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości, odbyła się lekcja biblioteczna w Filii nr 1. Dzieci z 2 klasy szkoły podstawowej nr 11, wysłuchały fragment książki pt.”Chrzest Polski i woja Mściwoja” autorki Elizy Piotrowskiej. Rymowanki, opowieści bogato ilustrowanej o chrzcie Polski, skierowanej do młodych czytelników. Po wysłuchaniu której , uczniowie w wielkim skupieniu rozwiązywali krzyżówkę dotyczącą tej opowieści.

Na zakończenie lekcji, dzieci oglądały film pt.” Polak Mały”, o polskich symbolach narodowych, który był podsumowaniem tego tematu.

  

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych w Ostrowie Wielkopolskim
do udziału w konkursie plastycznym

 
OZDOBA CHOINKOWA

 

Prace konkursowe należy złożyć do dnia 10 grudnia 2018 r.
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 19 grudnia 2018 o godzinie 14:30
w czytelni Biblioteki Głównej, ul. Wolności 2

 

Szczegóły w  <<< REGULAMINIE >>> 

  

 (09-11-2018)

        Setna rocznica odzyskania niepodległości była okazją do zaprezentowania w Bibliotece Głównej książki "Polska Niepodległość". Zaproszony autor tej pozycji, poznański historyk Marek Rezler wygłosił promocyjny wykład. W wielu przypadkach nawiązujący do polskich mitów, skutecznie je obalając. Pragnę Państwu gorąco polecić tę pozycję. Autor ukazuje w sposób niezwykle klarowny drogi do naszej wolności.

  

 (05-11-2018)

         5 listopada w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie literackie „Dzień Postaci z Bajek”. Odwiedziły nas dzieci z klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim. Na początku uczestnicy zwiedzili wypożyczalnię i poznali zasady funkcjonowania naszej placówki. Następnie nasi goście mieli okazję wziąć udział w teście wiedzy, odgadując znane i lubiane sylwetki bohaterów literackich. Zabawy ruchowe: kalosze szczęścia oraz przymierzanie bucika Kopciuszkowi sprawiło dzieciom dużo frajdy. Nie mogło zabraknąć przebierania się za bajkowe postacie. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne zdjęcie i zjedliśmy słodki poczęstunek.

zapraszamy do galerii

  

Page 3 of 59First   Previous   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  Next   Last   

  Search

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Login