Wielkimi krokami zbliżają się długo wyczekiwane święta Bożego Narodzenia, czyli czas radości, miłości, spełniania życzeń i prezentów. 

Z tej okazji uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim odwiedzili Filię nr 2 Biblioteki Publicznej, aby podarować swoje prace artystyczne placówce.

  Read More...

www.biblioteka-ostrow.pl/GALERIA/tabid/67/AlbumID/387-372/language/pl-PL/Default.aspx (05-12-2018)

         W pierwszy grudniowy poniedziałek dzieci z Przedszkola nr 7 odwiedziły Filię nr 6. Głośna lektura fragmentu książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” była inspiracją do rozmowy o przedświątecznych przygotowaniach i zwyczajach bożonarodzeniowych.

  Read More...

 (05-12-2018)

        Tematem lekcji bibliotecznej, która odbyła się 28 listopada 2018 roku była wolność. W lekcji historii uczestniczyła IV klasa Szkoły Podstawowej nr 9. Uczniowie obejrzeli przygotowaną wystawę, która zawierała między innymi oryginalne dokumenty sprzed stu lat i wydawnictwa z okresu międzywojennego. Wśród uczniów szczególnym powodzeniem cieszył się podręcznik do geografii z zaboru niemieckiego z roku 1898. Z ogromnym zainteresowaniem oglądano w nim mapę Europy, na której brakowało Polski.

  Read More...

 (03-12-2018)

        DWIE SIOSTRY  to warszawskie wydawnictwo książkowe założone w 2005 roku przez Jadwigę Jędryas, Joannę Rzyską i Ewę Stiasny. Oficyna ta specjalizuje się w literaturze dziecięcej, a szczególnie wyróżniającą cechą wydawnictwa jest wyjątkowa dbałość o szatę graficzną książek. W 2018 na targach Bolonia Children's Book Fair „Dwie Siostry” uzyskały tytuł Najlepszego Europejskiego Wydawcy Dziecięcego Roku.

  Read More...

 (23-11-2018)

        Seria z kotylionem to specjalna edycja książek „Czytam sobie”, wydanych z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaproszone dzieci wysłuchały opowiadania o psie marszałka pt.”Mój pan woła na mnie Pies”, a z książki „Maestro pokoju” dowiedziały się o działalności na rzecz sprawy polskiej, prowadzonej przez Ignacego Paderewskiego.

  Read More...

 (22-11-2018)

             Nagroda im. Wojtkowskiego przyznawana bibliotekarzom wielkopolskim za wybitne osiągnięcia oraz za dorobek w dziedzinie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa.

 


W roku Jubileuszowym przyznano dwie nagrody. Laureatami zostali Kol. Małgorzata Byra i Kol. Henryk Janasek.

 

Laureaci Nagrody z poprzednich lat.

 

 

 

  

 (21-11-2018)

         Dnia 21 listopada br. w ramach obchodów zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia w Filii nr 1, Filii nr 3 (szpital) i w Mediatece wystąpili artyści Teatru EduArtis z Krakowa. Aktorzy: Justyna Martyna i Dominik Buksa zaprosili najmłodszych czytelników naszej biblioteki w cudowną podróż do świata baśni. W spektaklu pt. „Świat bajki Misia” wg pomysłu Justyny Herman zostały wykorzystane motywy i piosenki ze znanych utworów: „Kubuś Puchatek”, „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia”, „Akademia Pana Kleksa” (książka i film).

zapraszamy do galerii

  

(19-11-2018)

         16 listopada br. o godz. 18.30 rozpoczął się w Mediatece koncert pod hasłem „Melodie naszych uczuć jesiennych”. Wokaliści Juliana Ashaolu i Adrian Szymkowiak zabrali słuchaczy we wspaniałą podróż ze znanymi przebojami. Były wśród nich utwory polskie, angielskojęzyczne, a repertuar znanych w różnych epokach i krajach wykonawców (m.in. Hanka Ordonówna, Frank Sinatra John Legend czy Kayah oraz Dawid Podsiadło) łączył pokolenia i gusta od swingu aż do piosenki poetyckiej - refleksyjnej czy muzyki filmowej. To pierwszy, ale na pewno nie ostatni koncert przy ulicy Kolejowej 24b. Zapraszamy!

zapraszamy do galerii

 

  

Page 2 of 59First   Previous   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Last   

  Search

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Login