(24-04-2018)

        23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w Filii nr 7 i Filii nr 3, odbyły się spotkania autorskie z Yvette Żółtowską-Darską – dziennikarką, pisarką, autorką bestsellerów o znanych i lubianych sportowcach, jak „Lewy”, „Pazdan”, „Szczęsny”, „Messi”, „Ronaldo”. Uczestnikami spotkań byli uczniowie klas IV i VI ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4,  „Edukator” oraz mali pacjenci ostrowskiego szpitala.

  Read More...

 (17-04-2018)

         Dzieci z Przedszkola nr 9 odwiedziły Filię nr 6 w dniu 11 i 13 kwietnia b.r. Maluchy wysłuchały ulubionych bajek i wzięły udział w przygotowanej inscenizacji,, Królewna Śnieżka” . Poznały bibliotekę i księgozbiór dla najmłodszych.

zapraszamy do galerii

  

 (13-04-2018)

         12 kwietnia w filii nr 1 Biblioteki Publicznej Ignaś Krasiński ze szkolnego oddziału przedszkola nr 14 opowiedział koleżankom i kolegom o swoich podróżach do krainy skał i fiordów. Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek o tym skandynawskim kraju i, oglądając fotografie, zapoznały się ze specyfiką norweskiego krajobrazu.

  Read More...

czyli o promocji książki Donaty Dominik -Stawickiej w ostrowskiej bibliotece

 (10-04-2018)

         „Tajemnica sekretarzyka, czyli z pamiętnika Poznanianki” - taki tytuł nosi powieść ostrowskiej poetki i pisarki Donaty Dominik-Stawickiej, która w dni 9 kwietnia br. gościła w czytelni Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkanie, zgromadziło liczną. Moderatorką wieczoru autorskiego była dr Bogna Skrzypczak-Walkowiak, literaturoznawczyni, filozof i pisarka. 

  Read More...

 (06-04-2018)

         Zajęcia kulturalno – edukacyjne w Filii nr 7 rozpoczęły się piosenką o najpiękniejszej porze roku, jaką jest wiosna. Dzieci rozpoznawały zwiastuny wiosny, szukały zielonych przedmiotów w bibliotece a także uczestniczyły w tematycznej zabawie ruchowej. Nie zabrakło również głośnego czytania książek, dotyczących tej pory roku. Największą atrakcją było wykonanie prac plastycznych: kolorowanie łąki pełnej kwiatów a także ozdabianie i tworzenie wizerunku wiosny z bibuły i z kolorowych serwetek. Uczestnicy zakończyli zajęcia z uśmiechem na ustach, bo przecież wiosna jest najbardziej radosną ze wszystkich pór roku.

zapraszamy do galerii

  

          100. rocznica Powstania Wielkopolskiego stała się dla Miasta Poznania  oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego okazją do zorganizowania projektu „Akcja: Powstanie‟, którego celem jest zgromadzenie, digitalizacja i archiwizacja pamiątek powstańczych, takich jak: fotografie, listy, legitymacje, plany, przedmioty codziennego użytku, elementy wyposażenia wojskowego itp.  Obiekty te zostaną wykorzystane przez Organizatora oraz partnerów projektu do stworzenia cyfrowej kolekcji w celach dydaktycznych, edukacyjnych oraz promocyjnych. 

  Read More...

 (29-03-2018)

          Niemal 60 osób wzięło udział w zorganizowanym przez Bibliotekę Główną konkursie plastycznym „Wielkanocna Pisanka”. Spośród wielu uczestników wybrano 8 osób, które według jury wykonało samodzielnie i na miarę własnych możliwości  świąteczną ozdobę. Uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników odbyło się 28 marca w czytelni Biblioteki Głównej, gdzie laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe w II kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III szkół podstawowych oraz uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych.

  Read More...

 (29-03-2018)

       W środę, 28 marca 2018 r. z okazji Światowego Dnia Poezji w Bibliotece Głównej odbył się wieczór autorski poświęcony  jednemu z najwybitniejszych polskich i europejskich poetów XX wieku - Zbigniewowi Herbertowi. Spotkanie uświetnił swą obecnością Rafał Żebrowski, historyk, publicysta i poeta, a prywatnie najbliższy członek rodziny Herbertów i autor książki pt. „Zbigniew Herbert  Kamień na którym mnie urodzono”.

  Read More...

Page 10 of 59First   Previous   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  Next   Last   

  Search

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Login